Lennuühendus Hiiumaaga toimib säästurežiimil

 (2)
Lennuühendus Hiiumaaga toimib säästurežiimil
AVIES-i lennuk Tallinna lennujaamas.Foto: Eero Vabamägi

Lennulin Tallinna ja Kärdla vahel toimub praegu säästurežiimil, tavapärase tosina lennu asemel tehakse kaheksa lendu nädalas. Käimas on uus lennuliini teenindamise riigihange ning maist loodetakse taas naasta 12 reisiga graafiku juurde, vahendab portaal Hiiuelu.ee.

Hiidlased on harjunud 12 reisiga nädalas - see tähendab tööpäeviti lende kahel korral päevas - hommikul ja õhtul, nädalavahetustel ühel korral päevas. Saare meretagust asukohta ja laevaliikluse tihedust arvestades on taoline reiside sagedus hädavajalik.

Kuigi riigipoolne toetus Tallinn-Kärdla lennuühendusele on igal aastal veidi tõusnud, ei ole siiski võimalik olnud jätkata aastaringselt tavapärase 12 reisiga nädalas. Seetõttu vähendati juba möödunud aasta talvel lennusagedust kaheksale reisile nädalas. See otsus andis võimaluse tagada alates maikuust tavapärane graafik.

Tallinn-Kärdla lennuliini teenindab AS Avies, kellega sõlmitud leping lõpeb tänavu veebruaris 2014. Seetõttu kuulutas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium sügisel Tallinn-Kärdla-Tallinn lennuliinile vedaja leidmiseks välja uue hanke. Hange nurjus, kuna ei esitatud ühtegi nõuetekohast pakkumist. Hetkel on käimas uus hange, pakkumuste esitamise tähtaeg 3. veebruar. Praegu olemasolevat lepingut AS-ga Avies pikendatakse seetõttu 13. aprillini.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare