LENNUVIDEO: Veetaimed sundisid Haapsalu aurupaadi mõneks päevaks kai äärdeLENNUVIDEO: Veetaimed sundisid Haapsalu aurupaadi mõneks päevaks kai äärde
Foto: Kaader videost

Laupäeval tegi Haapsalu Väiksel viigil esimesed sõidud aurupaat Kallis Mari, kuid pärast paari ringi selgus, et veetaimed on aastaga jõudsalt kasvanud.

Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn ütles, et nii suurt taimede kasvu ei osatud oodata. Veetaimed jäid sõukruvi ümber ja neid tuli eemaldada. Seepärast tegi aurupaat keset Väikest viiki peatuse ja paadimees puhastas vees olles sõukruvi.

Täna peaks Väiksele viigile tulema veetaimede niiduk, mis niidab taimi aurupaadi sõidutrajektooril. Haapsalu linnal on selline niiduk olemas.

Kogu viiki lühikese ajaga puhastada ei jõuta, aga suveperioodiks, kui aurupaat lõbusõite teeb, saab selle veetee puhtaks teha.

Sõidud peaksid jätkuma teisipäeval, 20. juunil.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare