Linnamäe sigalasse võis katk jõuda söödaga

 (6)

Linnamäe sigalasse võis katk jõuda söödaga
Sigade katk avastati Linnamäe sigalas septembri keskpaigas, mil seafarmi töötajad märkasid sigade tavapärasest suuremat suremust.Foto: Arvo Tarmula, Lääne Elu

Maaülikooli teadlased on veterinaar- ja toiduametiga koostöös välja selgitanud, et katkupisik võis Linnamäe seafarmi jõuda koos söödaga.

Läänemaa veterinaarkeskuse juht Aavo Lumi selgitas, et kõik sigala territooriumile sisenevad sõidukid küll desinfitseeritakse, kuid välispidiselt. Pole välistatud, et auto, mis sigalasse sööta vedas, oli enne seda vedanud midagi muud, mis katkupisikuga kokku puutus, näiteks põllult viljakoormat. Vilja sees aga armastavad metssead end varjata.

Lumi sõnul ei saa Linnamäe Peekoni omanikele ega töötajatele katku puhkemise pärast midagi ette heita: „Nii veterinaar- ja toiduameti eksperdid kui ka loomsete jäätmete käitlemisega tegelnud Vireen on öelnud, et nad pole seni üheski farmis kokku puutunud nii hästi täidetud bioohutusnõuetega.”

Loe lähemalt: Lääne Elu

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare