Linnuvaatlejad leidsid jõelt röövpüünised

 (1)
Linnuvaatlejad leidsid jõelt röövpüünised
Tiivasteks on vanad eterniiditahvlid. Eelmisel aastal korjas keskkonnainspektsioon sama koha pealt rüsa välja, kuid püük endiselt järkubMati Martinson

Sõrve linnujaama Facebooki kontol oleva postituse järgi on sel kevadel Saaremaal Laimjala vallas Kuke jõel taas röövpüüdjad tegutsemas.

“Tegime väikese treti Kuke jõele, vaatamaks, on seal röövpüük sel aastal taltsamaks jäänud. Kahjuks peab nentima – olukord Kuke jõel muutusteta ja hullemgi veel,” kirjutab linnuvaatleja Mati Martinson.

“Laimjala kandi rahval on see kunstkärestike ja kitsaste läbijooksukohtade tekitamine rüsade panekuks nii vere sees, et mitte ei taheta oma “pärandkultuurist” loobuda. Kõige röövpüügirikkam paik Saaremaal ja sealsetele inimestele see mitte au ei tee,” jätkab ta.

Martinson leidis Kuke jõe pealt kokku kümme rüsapanekukohta, kus uuemad ja vanemad rüsavaiad veel sees, rääkimata muudest kunstkärestikest ja kunstlikest jõekitsendustest, kus parajasti rüsavaiasid ei olnud. Lisaks avastati kaks rüsa, üks umbselt kala täis, vahendab Saarte Hääl.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare