Loodava Mulgi valla keskuse asukoht jääb tulevase vallavolikogu otsustadaMULGI NAINE
MULGI NAINEfoto: rein sikk

Kuna Mulgimaal ühinemist kavandavad omavalitsused – Abja, Karksi, Mõisaküla ja Halliste – ei suuda omavahel kokku leppida, kuhu tuleb tekkiva Mulgi valla keskus, jäetakse see tulevase vallavolikogu otsustada.

Abja vallavanema Peeter Rahneli sõnul sobiks kõige paremini moodustuva valla keskuseks nende valla praegune keskus, Abja-Paluoja linn. Ühtpidi on ta ajalooliselt olnud Mulgimaa pealinn, teisalt asub ka logistiliselt nelja ühineva valla keskel. Ka Mõisaküla on ühinemisläbirääkimistel Rahneli kinnitusel öelnud, et see peab olema Abja-Paluoja ning sellega on nõustunud samuti Halliste.

Ent Karksi valla ühinemisläbirääkijad on seda meelt, et tekkiva valla keskus peaks tulema nende valla Karksi-Nuia linna. Et tulevase valla loomine erimeelsuste tõttu karile ei jookseks, on leitud kompromiss.

„Kuna me ei saanud keskuse asukohas kokkuleppele, siis paneme ühinemislepingusse kirja, et selle koha valib uus volikogu ja see selgub seega peale valimisi,“ märkis Rahnel.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare