Looduskaitseliste piirangute põhiosa jääb riigi kanda

 (1)
IRL suurkogu
Keskkonnaminister Marko Pomerants ütleb, et lõviosa looduskaitselistest piirangutest peab enda kanda võtma riik.Foto: Eero Vabamägi

Keskkonnaminister Marko Pomerants märkis täna peetaval puiduenergia-teemalisel seminaril, et koalitsioonileppes on puiduenergia teema tugevalt sees, töögrupid selle arengute kujundamisel toimetavad nii meil kui europarlamendis.

Pomerantsi sõnul puutub puiduenergia teema tihedalt ka kliimapaketi arutlustesse ja selles osas pole euroliidu seisukohad meie metsatööstust just kuigi soosivad.
Mis puudutab erametsaomanike praegust suurimat muret – piirangute kompenseerimist, siis leiab minister, et sellist aega ei tule kunagi, et kõik oleksid rahul ja kõik kitsendused saaksid lõpuni kinni pakstud. Ent kompensatsioonide maksmise põhimõttes ütleb ta ennast erametsaomanikega nõus olevat.
„Looduskaitselistest piirangutest tulenevat koormust kannab meil suures osas riik, riigimetsast jääb selle tõttu lihtsalt tulu võtmata,” räägib Pomerants. „See ei tähenda seda, et me ei tegeleks erametsaomanike kompensatsioonimehanismide väljatöötamisega, aga ma usun, et see probleem puudutab siiski rohkem selliseid üksikuid eraomanikke, mitte niivõrd suurt pilti.”