Urva sõnul on keskkonnamõjude hindamise seadus praegu üks suuri valupunkte. „Sisuliselt sõnastab seadus, et tellija, näiteks arendaja, tellib muusika ja tõestab siis, mida tal endal on tarvis tõestada,“ ütles Urva. „Karistused kõikvõimalike looduses sigatsejate vastu on ka kohati liiga leebed. Mulle tundub, et ei ole hea, kui ametiasutustes liiga pikalt samadele ametikohtadele jäädakse, tekib mingi sumbumine, elatakse mugavusstsoonis, ei nähta enam tervikut. Tehakse auditeid, aga mitte midagi ei muutu. Aga kõrgkoolidest tuleb pidevalt idealistlikke keskkonnaharidusega noori peale, tahaks uskuda, et olukord ikka paraneb,“ sõnas Urva.

Looduskaitsja soovib muutusi ka maailma reostatuima sisemere, Läänemere, kasutamisel. „Inimtegevus tema kallastel, pinnal ja järjest enam ka põhjas üha kasvab,“ ütles Urva. „Mis puudutab näiteks tehaseid, siis on suudetud reostus mõningal määral kontrolli alla haarata, kuid põllumajandusreostus on endiselt väga suur probleem, mis põhjustab veeõitsenguid ja surnud tsoone meres. Valitsus võiks lõpetada väetiste subsideerimise. Mõistlik, ja ka normaalne oleks kehtestada tankeritele maksud, millest siis soetada laevu ja vahendeid õlitõrjeks. Tore on see, et hülgepopulatsioonid on mõningal määral taastunud, nagu ka mõned ilusad röövlinnud, kes keskkonnamürkide tõttu vahepeal juba kadumise piiril olid. Tahaks loota, et ka meie kalavarud saavad taastuda.“

Urva kinnitas, et ka iga inimene saab reostamist vähendada, kui inimene ei viska vanu ravimeid vetsupotti ja käitub prügiga vastutustundlikult. Ka üldine roheline mõtlemine algab väga tavalistest asjadest, harjumusest käia jalgsi või hommikul mitte üksinda autosse istuda. „Kõige otsesem viis keskkonda positiivselt mõjutada on oma tarbimisharjumuste ülevaatamine“ seletas Urva. „Mina sõidan ühistranspordi või rattaga nagunii, pole mõtteski linnasõite autoga teha. Muide – uued bussiajatabelid meeldivad mulle väga! On positiivne, et linn üritab keskkonnasõbralikumas suunas tegutseda, oleks väga hea, kui Tallinnas oleks vähem autoliiklust.“

Urva soovitas kõikidele linlastele kasvatada kodus ürte ning panna lillekastid rõdudele ja akendele. „Üks väike ja ilus hobi, millega roheline linlane võiks tegelda, on olla aednik,“ lausus Urva. „See on hea võimalus oma närve rahustada ja naabritega tuttavaks saada. Mulle meeldib, et kodanikualgatus on ühendanud paljusid Tallinna rajoone ja tänavaid ning pannud inimesed koos parema keskkonna nimel tegutsema. See, et Tallinn pakuks meile tervemat elukeskkonda, on ju ka meie endi kätes.“