Maakondlikke kompetentsikeskusi toetatakse 3,85 miljoni euroga


raha
rahaFoto: Andres Putting

Maakondlikud kompetentsikeskused saavad riigilt 3,85 miljonit eurot toetust. Toetuse eesmärk on kasvatada piirkondade majandusaktiivsust väljaspool Harju- ja Tartumaad.

Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul aitavad kompetentsikeskused tõsta kohalike ettevõtete konkurentsivõimet nii Eestis kui ka välisturgudel. „Riik aitab kaasa Eesti ettevõtjate arengule teadmistemahuka tootmise suunal. Olenemata Eesti väiksusest on piirkonnad väga erinäolised ning igas maakonnas tuleb arendada just neid tegevusi, mis on sealsed eripärad,“ ütles minister. „Vajadus nii uute tehnoloogiate kui ka tootearenduse järele on väga suur ka väljaspool Harjumaad ja Tartumaad. Nii näiteks tuleb arendada maavarade väärindamist Ida-Virumaal või puidutöötlemist Lõuna-Eestis, kus on ka selleks vajalikud ressursid ja ettevõtted,“ lisas minister Aas.

Toetust saavad taotleda tegutsevad maakondlikud kompetentsikeskused vara soetamiseks, seminaride, konverentside ja ürituste korraldamiseks, turundustegevuseks või rahvusvahelistel messidel ja konverentsidel osalemiseks.

Tegutsevatele kompetentsikeskustele avatava taotlusvooru mahuks on planeeritud 3,85 miljonit eurot. Taotlusi toetatakse 85 protsendi ulatuses ning maksimaalne toetuse suurus on 700 000 eurot.

Seotud lood:

Taotlusi saab esitada 14. aprillini 2016 ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) teavitab vooru tingimustest tegutsevaid kompetentsikeskusi kirja teel vähemalt 45 päeva enne taotlusvooru tähtpäeva.

Toetust saavad taotleda kõik kuus Eestis tegutsevat kompetentsikeskust:
• Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus
• Targa Maja Kompetentsikeskus Rakveres
• Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskus (TERE KK) Haapsalus
• Teadmistepõhiste Tervise- ja Loodustoodete Kompetentsikeskus PLANTVALOR Karksi-Nuias
• Puidutöötlemise ja Mööblitootmise Kompetentsikeskus TSENTER Väimelas
• TTÜ Kuressaare Kolledži Väikelaevaehituse Kompetentsikeskus

Tegemist on Euroopa Regionaalarengu Fondist kaasrahastatava toetusmeetmega, mis on suunatud kohaliku ettevõtluskeskkonna arendamisele, tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamisele.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare