Maalehe lugejad vastasid: enim on neid, kes joovad vaid eriliste sündmuste puhul

 (14)
Maalehe lugejad vastasid: enim on neid, kes joovad vaid eriliste sündmuste puhul
Foto: Anni Õnneleid

Maaleht korraldas esmaspäeval küsitluse, et uurida, kui tihti inimesed alkoholi tarvitavad. Selgus, et alkohol kuulub mingil määral enamike lugejate joogivalikutesse.

Püüdes mitteteaduslike meetoditega saada selgust Maalehe veebis surfavate inimeste alkoholi tarvitamise harjumuste üle, viisime eile läbi küsitluse. Valikvariantidega küsitlusele vastas 1564 inimest.

Suurim hulk, pea neljandik, vastanuist valis vastusevariandi, mille kohaselt nad joovad ainult eriliste sündmuste puhul. Omajagu on ka neid, kes alkoholi iganädalaselt tarvitavad. Neid, kes üldse ei joo, on kümnendik.

Kogunesid ka mõned huvitavad kommentaarid.

Raudmees vastas: "Metsatõõstuses tõõtades polnud täiskarsklase elu mõeldav. Veel paar aastat tagasi sai ikka õlut enamasti igal õhtul pudelike kallutatud, aga praegu on seinakapis pudel konjakit. Õlu käib laupäevase sauna juurde, muidu raha ei raiska."

Koss kirjutas: "Ma ei tarbi üldse alkoholi, kuid veel 1,5 aastat tagasi olin korralik joodik. Kui oled oma maha jätmise soovis täiesti kindel, küsi abi. Ja sa saad abi."

Reeli vastas: "Päris 100% karsklane pole, sest aasta peale kokku ehk 1-2 šampust tuleb. Ja mõni hele õlu. Elan ilma alkoholita päris hästi ära."

Maalehe kodukootud küsitluse asemel võib täpsemalt eestlaste joomisharjumuste kohta lugeda näiteks Alkoinfost.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare