Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: milline tuleb kõige madalam temperatuur?

 (1)

Pärnu jõgi-12
Foto: Ilmar Saabas

Eile alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: Milline on selle nädala allesjäänud päevade (alates täna keskpäevast kuni pühapäeva hilisõhtuni välja) kõige madalam õhutemperatuur Eestis, mis mõõdetakse Ilmateenistuse ametlikes vaatlusjaamades?

Muide, eile, esmaspäeval mõõdeti miinimumtemperatuuriks 5,3 külmakraadi Peipsi ääres Tiirikojal. Tänasel ööl fikseeriti seal aga 4,6 miinuskraadi.

Võistlus kestab viis järjestikust päeva ja igal päeval esitame ühe küsimuse, millele ootame vastuseid hiljemalt sama päeva õhtuks kella 23.59-ks e-aadressil veeb@maaleht.ee.

Eile palusime ennustada selle nädala kõrgeimat õhutemperatuuri ja meile saadetud vastused algasid +5,9 kraadist ja tipnesid +11 kraadiga. Ühe päeva tulemus on aga juba teada, eile fikseeriti maksimumtemperatuuriks Eestis +6,6 kraadi ja see juhtus Jõhvis.

Alustada mitmevõistlusega pole ka täna hilja, sest enamik alasid ehk küsimusi on veel ees. Järgmine ennustusküsimus tuleb homme keskpäeva paiku. Parimate viievõistlejate nimed anname teada kevadisel pööripäeval 20. märtsil ja neid ootavad Maalehe meened.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare