Maavalitsus kostitas trikitavat Aviest taas kord trahviga

 (1)
AVIESi lennuk Tallinn-Kuressaare
Foto: Eero Vabamägi

Kuna märtsist maikuuni on Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliinil graafikut muudetud 14 korral ning graafikut mitte järgitud 17 korral, määras Saare maavalitsus lennufirmale Avies järjekordse leppetrahvi. Sedakorda juba kopsakama – veidi üle 11 100 euro suuruse.

AS-ile Avies läkitatud trahviotsuses tõdeb Saare maavanem Kaido Kaasik, et lennufirma tühistas märtsis 3,5 lendu, aprillis ühe lennu ja mais kolm lendu, samuti muutis firma graafikut, lennates mais kuuel korral läbi Kärdla, vahendab Saarte Hääl.

Oma selgitustes maavalitsusele märkis lennufirma, et 6,5 lendu jäi ära tehnilistel põhjustel ja üks lendudest tühistati ilmastikust tingitud põhjusel. Ka läbi Kärdla lennati Aviesi kinnitusel tehnilistel põhjustel.

Lisaks neile kordadele ei järgitud graafikut, nagu mainitud, 17 korral – märtsis kümnel, aprillis kahel ja mais viiel korral. 45-minutiline hilinemine oli seejuures lühim. Väljalend on hilinenud ka nt 120 minutit. Kuressaare lennujaama andmeil hilines vaid kaks reisi kehva ilma tõttu, ülejäänud kordadel olid graafiku muudatuste põhjusteks ilmast mittesõltuvad asjaolud.

Tuginedes lennuliini teenindamise lepingus sätestatud trahvimisvõimalustele ja arvestades tõsiasja, et Avies on lepingut rikkunud aina tihedamini, määras Saare maavalitsus trahvisumma 11 162,4 eurot. See summa peetakse kinni Aviesile makstavast juunikuu riiklikust toetusest.

Saare maavalitsuse arendusnõunik Karl Tiitson selgitas, et Aviesil oli küll ka võimalus korraldus 30 päeva jooksul kohtus vaidlustada, kuid seda lennufirma ei teinud. Seega pidas Saare maavalitsus eelmise trahvisumma Aviesile makstavast toetusest kinni.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare