Maavalitsuste kaotamise plaan toob muudatusi ka asendushoolduse teenuse pakkumisseVanem ja laps
Foto: Anni Õnneleid

1. jaanuarist 2018 soovib valitsus anda asendushoolduse ehk lapse hooldamise teenuse korraldamise väljaspool tema bioloogilist perekonda riigilt kohalike omavalituste pädevusse.

Sel teemal toimus sotsiaalministeeriumis ka ümarlaud, kus arutati, kuidas teenust parimal viisil kohalikele omavalitsustele üle anda ja samal ajal ka kaasajastada. Fookusesse on võetud nii teenuse kvaliteedi, võimaluste kui ka järelevalve tõhustamine, kirjutab ERR Uudised.

Aastatega pole vähenenud laste arvud asendushooldusasutustes. Teisisõnu liiga vähe lapsi on liikunud eeskoste-või hooldusperedesse, kus tagatakse neile stabiilne ja loomulik kasvukeskkond. MTÜ "Igale lapsele pere" eestvedaja Jane Snaithi sõnul sotsiaalministeeriumis olev asendushooldusteenuse muudatuse eelnõu kiiduväärt, sest plaanide kohaselt hakkas sotsiaalkindlustusamet alates 2018. aastast värbama ja ette valmistama kutselisi hooldusperesid, keda koolitatakse ja kellele pakutakse ka tugiteenuseid.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare