Marimaa küla valiti soome-ugri maailma kultuuripealinnaks


Marimaa küla valiti soome-ugri maailma kultuuripealinnaks
Soome-ugri kultuuripealinna valimine Obinitsas 2018Ühenduse Finno-Ugric Capitals of Culture FB külg

25miljonilise soome-ugri maailma kultuuripealinn aastal 2019 on Marimaa küla Šorunža, lisaks kandideerisid Ungari ja Permikomi asumid, Eestist kandidaate ei olnud.

7.- 8. aprillil Setomaal, Obinitsas toimunud soome-ugri külade foorumi käigus toimus ka aasta 2019 soome-ugri kultuuripealinna valimine, see asum saab sümboolseks kultuurikoduks kogu 25miljonilise soome-ugri maailma inimestele.

Tiitlit ihkasid ja temaatiliste ülesastetega esinesid Ungari linn Zirc, Marimaa küla Šorunža ja Permokomi ringkonna Arhangelskoje küla.

Siiani on soome-ugri kultuuripealinna tiitlit kandnud Udmurdi küla Bõgõ (2014), Setomaa küla Obinitsa (2015), Ungari küla Iskaszentgyörgy ja Vezprémi linn (2016) ning Karjala küla Vuokkiniemi (2017).

„Kõigil juhtudel aitas soome-ugri kultuuripealinna tiitel tõsta tiitlikandjate tuntust nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt, sh kultuuriturismi arendamise kaudu,” nii tõdesid konkursi korraldajad — Soome-ugri noorteühendusest MAFUN ja MTÜst Põlisrahvaste Arengu Keskus.

Seotud lood:

Soome-ugri kultuuripealinna valis žürii koosseisus Nina Beljajeva (Bõgõ küla), Jelena Pljujko (Vuokkiniemi küla), Kauksi Ülle (Obinitsa küla), Marija Launonena (Sukukansojen Ystävät ry, Soome) ja Käbi Suvi (MAFUN / Fenno-Ugria Noored)

Isikuliselt on kogu kultuuripealinna liikumise taga idee autor Oliver Loode, Soome-ugri kultuuripealinna programmibüroo juht.

Hoolimata sellest, et igal Eestimaa külal, alevil ja linnal oli võimalus suureks tähelepanuks ja väljakutseks ei saabunud unikaalse kultuuripealinne tiitli taotlemiseks Eestist ühtegi avaldust.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare