Märka meie looduse haruldusi ja pane need andmebaasi kirjaMärka meie looduse haruldusi ja pane need andmebaasi kirja
KährikseenLauri Klein

Eesti Looduseuurijate Selts ja Keskkonnaagentuur kutsuvad üles otsima ja märkama kaitsealuseid liike ning leide Loodusvaatluste andmebaasi sisestama. Loodusvaatluste kampaania eesmärk on saada infot nende liikide kohta, kelle levikuandmed on seni olnud puudulikud.

Tänavune loodusvaatluste andmebaasi vaatlusperiood kestab 18. maist kuni 31. oktoobrini. Selle aja jooksul ootame loodusesõpradelt fotodega varustatud vaatlusi 18 kaitsealuse liigi kohta. Need liigid on saarmas, kasetriibik, pähklinäpp, lagrits, tait, koldvint, kuld-soverbiell, roosa riisikas, kährikseen, kärbesõis, alssosi, laiujur, talukimalane, nõmme-tähniksinitiib, vaskuss, pikk lõhnasamblik, rant-tünnsamblik, sinisammal.

Nende vahel, kes on vaatlusperioodil loodusvaatluste andmebaasi sisestanud vaatlusi vähemalt kahe eespool loetletud liigi kohta, loositakse välja ka auhindu. Loodusvaatluste võistlust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskuse looduskaitse programm.

Täpsemalt saab vaatlusperioodi ja valikus olevate liikide kohta lugeda andmebaasi kodulehelt

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare