Masinad õpivad eesti keelt

 (1)

Pagulased Vao külas eesti keele tunnis
Pagulased Vao külas eesti keele tunnisFoto: Priit Simson

Arvutirakendus, mis hariliku eestikeelse jutu kas või vigadega kirja paneb, oleks ajakirjaniku töös asendamatu abimees. Praktikas pole kasutuskõlblik vahend veel valmis, aga sinnapoole me liigume.

“Aeg-ajalt väikesi vigu muidugi tuleb,” loeb TTÜ küberneetika instituudi teadur Einar Meister oma mikrofoni. Ta hääldab seda juttu aeglasemalt ja selgemalt, kui poliitik kongressikõnet pidades – umbes nagu loeks raadios päevauudiseid ette. Ja tekst ilmub tema ette arvutiekraanile, väikese viitega, aga päris õigesti.

Dikteerimisrakendus, mida Meister kasutab, on juba praegu veebis vabalt saadaval. Mõistliku tulemuse saamiseks on vaja uuemat Chrome’i veebilehitsejat ning veidi paremat mikrofoni kui sülearvuti sees olev. Näiteks selline sobib, mida müüakse koos kõrvaklappidega (maksab paar-kolmkümmend eurot). Veel parema tulemuse võib anda kallim mikrofon, millel on olemas müratöötlemise funktsioonid.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare