Meremäe vallavolikogu sai uue esimehe, vallavanem jäi valimataReformi Tallinna üldkogu
Foto on illustrativne.Foto: Martin Dremljuga

Eilne Meremäe Vallavolikogu valis uueks volikogu esimeheks Arno Varese, kes nimetati ühtlasi volikogu esindajaks Vabariigi Presidendi valimiskogusse. Nii volikogu esimeheks kui ka valijakogu esindajaks valiti Vares kuue poolthäälega nelja vastu.

Arno Vares on ka varem Meremäe vallavolikogu tööd juhtinud ja kuulub võimulolevasse valimisliitu Koduvald. Volikogu esimehe valimisel edestas ta valimisliitu Omadega Mäel kuuluvat senist vallavanemat Rein Järvelille, kes esitas kaks nädalat tagasi lahkumisavalduse.

Volikogu päevakorras oli eile ka uue vallavanema valimine. Sellele kohale esitati praegune Meremäe valla kultuurijuht Emeri Saluveer, kes kogus kümne kohalolnud volikogu liikme häälest neli. Vallavanema valimine on taas päevakorras järgmisel istungil, volikogu liikmed avaldasid soovi eile esitatud vallavanema kandidaadi plaanidega põhjalikumalt tutvuda.

Volikogu päevakorras olnud punkt teha Mikitamäe, Misso ja Värska vallavolikogudele ettepanek algatada haldusterritoriaalse korralduse muutmine eesmärgiga moodustada mitme omavalitsuse üksuse põhjal üks kohaliku omavalitsuse üksus lükati edasi järgmise volikogu päevakorda.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare