Puuviljaaias tuleb teha teine ja kolmas pritsimine. Teise pritsimise jaoks on parim aeg vahetult enne õiekroonlehtede avanemist. Hilinedes mürgitate ära ka tolmeldajad. Samuti ei tohi samal põhjusel kasutada süsteemseid tõrjevahendeid, kuna need muudavad mürgiseks nektari. Kolmas pritsimine tehke kohe pärast õitsemise lõppu, siis võib kasutada ka süsteemseid preparaate.

Kes ei soovi õunapuu õielõikaja tõrjeks pritsida, võib laotada õide puhkevate puude alla linad, raputada kahjurid maha ning hävitada. Sellel tööl on mõtet siis, kui õhu temperatuur on alla 10 °C. Soojemal ajal tõusevad kahjurid lendu.

Kui õitseajal on karta öökülma, pritsige õitsvaid viljapuid-marjapõõsaid veega. Vee külmudes vabaneb veidi soojust ning see võib saagi päästa.

Maasikad katke kattelooriga, kuid ärge unustage seda päevaks eemaldada, muidu ei pääse tolmeldajad ligi ning saak jääb ikkagi saamata.

Kuu lõpuni võib istutada paljasjuurseid viljapuuistikuid. Sorte valides arvestage sellegagi, et mõned neist võivad viljumiseks vajada teisest sordist tolmuandjat. Kui selline puu teie või naabrite aias puudub, tuleb lisaks soovitud sordile osta ka tolmuandja.

Köögiviljaaed

Maikuu jooksul peaksid saama kõik põhilised köögiviljataimed külvatud-istutatud - külmakindlad avamaale ja külmaõrnad kas kiletunnelisse või katteloori alla.

Kiiresti koristusküpseks saavat köögivilja, nagu redis ja salat, külvake korraga vähe. Paarinädalaste vahedega tehke  korduskülve.

Kuu lõppu, kui ööpäevane keskmine temperatuur on tõusnud u +10 kraadini, võib jätta aedoa külvi. Ka kõrvitsa- ja kurgitaimede väljaistutamisega tasub oodata tõsise öökülma ohu möödumiseni.

Mai alguses tuleb maha panna säilituskartul. Kuu keskpaiku või lõpu poole saab varajast kartulit juba mullata. Muldama peab ka varajast kapsast. See soodustab lisajuurte arengut ning suurendab taimede seisukindlust ja saagikust.

Harvendage varakult otse kasvukohale külvatud köögivilju. Eriti oluline on porgandi harvendus, sest tema ei talu liiga tihedat taimede seisu.
Kuu lõpus on korjamisküpsed juba esimesed rabarbrid ja sparglivarred, samuti murulauk ning varaseimad spinati-, salati-, redisekülvid.