Ministeerium muudab vähilubade müüki


6RS09AUG08Z23.jpg
Foto: Rene Suurkaev

Keskkonnaministeerium tunnistab juuli alguses Saarte Hääles avaldatud uudiste valguses, et vähipüügilubade müügi korraldus vajab muutusi.

“Rohkema, kui ühe inimese eest volituse esitamise osas kaalutakse ühe volituse piiri seadmist ühe isiku kohta. Samuti on plaanis defitsiitsemates piirkondades seada vähikaartidele isikupõhine limiit, mis tagaks püügilubade jätkumise suuremale hulgale huvilistele,” ütles Saarte Häälele keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialist Jarko Jaadla.

Ta lisas, et muudatuste konkreetseid tähtpäevi on raske välja tuua, sest lisaks andmebaasi arendustele on tarvis sisse viia muudatused ka äsja muudetud õigusaktidesse.

Saarte Hääl kirjutas, et 1. juulil kell 9 alanud vähipüügilubade müük lõppes internetis juba kell 9.08, keskkonnaameti Kuressaare kontoris väljastati elavale järjekorrale viimane luba kell 9.07. Kontoris jagati välja 345 püügiööd, mis jagunesid 27 inimese vahel, kes said kokku 68 luba. Volituste alusel esitas 12 inimest taotlused kogumahus 145 püügiööd ehk volitustega saadi peaaegu pool kontori püügilubade limiidist (345).

Vähipüük toimub 1. augustist kuni 31. augustini.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare