Mis saab, kui ühinenud valda jääb mitu ühesuguse nimega küla?

 (10)

eesti kaart
AppleMarkFoto: Priit Simson

Loodavas Mulgi vallas on praegu kaks Mulgi küla, üks neist Halliste, teine Abja vallas. Valdade ühinemisel peab vähemalt üks neist oma senisest nimest loobuma.

Vastavalt kohanimeseadusele ei või ühe valla või linna piires olla samanimelisi asustusüksusi. Seega, kui valdade ühinemisel jääb valla piiridesse mitu sama nime kandvat küla, tuleb neid kuidagi eristada, seda kasvõi juba segaduste tekkimise vältimiseks.

Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna nõuniku Kadri Teller-Sepa sõnul on sellistel puhkudel tüüpiliseks võimaluseks hargtäiendi kasutamine. Hargtäiend on kohanime täiendosa, mis lisab mõnele korduvale kohanimele eristava tunnuse (Suure-, Väikse-, Vana- jne).

Eesti Keele Instituudi soovituse kohaselt sobib külanime puhul reeglina ka vana valla või mõisa nime lisamine. 2014. aastal lõpule jõudnud Saaremaa ühinemiste puhul (Kärla, Kihelkonna ja Lümanda ühinemine Lääne-Saare vallaks) toimiti nii mitme nime puhul: Lümanda-Kulli, Kärla-Kulli, Kaarma-Kirikuküla, Kärla-Kirikuküla.

Ent lahendusi on veelgi, kasvõi endiste külanimede ennistamine, kui see võimalik on.

„Iga juhtumit tuleks vaadata eraldi ning oleme alati valmis ühinejaid konsulteerima,“ lisas Teller-Sepp Maalehe veebiväljaandele.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare