Mõmmikutele karuteene tegija selgitab välja juurdlus

 (31)
Mõmmikutele karuteene tegija selgitab välja juurdlus
Foto: Kaader videost/Saarte Hääl

Möödunud nädalal Saaremaal palju kõneainet tekitanud kaks karupoega on tänaseks viidud küll mandrile paksu metsa, kuid siiski on õhus küsimus, kuidas nad üldse Saaremaal omapäi jäid.

Tegemist on möödunud talvel sündinud umbes poole aasta vanuste karulastega, kes ühe uurimisversiooni järgi võisid üksi jääda pärast nende ema tapmist.

Teatavasti nähti Saaremaal juba eelmisel suvel täiskasvanud karu ja ühe võimalusena võis ta olla tiine ning talvel pojad ilmale tuua. On pakutud, et kui salakütt emakaru maha lasi, võttis ta pisikesed emata jäänud loomalapsed enda juurde ja toitis neid, kuni nad ühel hetkel oma teed läksid ja eelmise reede õhtul Pahapilli külas inimestega tutvust tegema tulid.

“Karupojad on kahjuks väga pahatahtliku, väga halva ja rumala inimese poolt rikutud, toidetud, nad on väga harjunud inimestega ja eriti inimeste käest toidu saamisega,” rääkis Vikerraadios keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Kuna ka keskkonnainspektsioonile laekus küllalt viiteid sellele, et karupojad võisid olla loodusest ebaseaduslikult eemaldatud, alustas inspektsioon väärteomenetluse looduskaitseseaduse alusel, kirjutab Saarte Hääl.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare