Mossemehed alustasid oma kümnendal kogunemisel Kagu-Eesti vallutamist

 (3)
Mossemehed alustasid oma kümnendal kogunemisel Kagu-Eesti vallutamist
Foto: Eesti Moskvich Klubi

Täna hommikul alustasid Eesti Moskvich Klubi autosõbrad Põlva-, Setu- ja Võromaal oma terve nädalavahetuse kestvat ringsõitu.

"Ootame rahvast meie peatuskohtadesse uudistama ja kaasa elama! Igal Eesti inimesel on isiklik kokkupuude või mälestus Moskvich marki autoga," räägib mosseklubi ninamees Allan Kuusik. "Millal sina viimati korraga kümneid ja kümneid ilusaid värvilisi ja läikivaid mossesid nägid?"

Täna hommikul toimus Eesti Moskvich Klubi 10. suvesõidu kogunemine ja start ajalooliselt Postiteelt. Kell 11-14 külastatakse Maanteemuuseumi. Kell 15-16 uudistatakse Mooste mõisakompleksi. Kell 17-18 hõivatakse Räpinas Konsumi läheduses Võhandu tänav ning näidatakse kohalikele vanatehnikahuvilistele autosid. Peale Räpinat viib tee Piusa liivakoobastesse ja karjääri. Õhtu lõpeb laagripaigas Kirikumäel.

Mosseklubi laupäeva hommik algab kell 10 mossede väljanäitusega Maarahva Laadal Vastseliinas. Kell 13 suundutakse paariks tunniks Võrru autoorienteeruma. Õhtul 17-18 vaadatakse ringi Rõuge Ööbikuorus.

Eesti Moskvich Klubi asutati aastal 2003. Klubi eesmärgiks on ühendada mossefänne sõltumata nende autode vanusest ja ümberehitusastmest. Suvesõite ja suuremaid kokkusaamisi on korraldatud viimased 10 aastat.