Muhumaa kunagine kuulus kalasadam plaanib uuendust


Muhumaa kunagine kuulus kalasadam plaanib uuendust
Foto on illustreeriv.Foto: Bianca Mikovitš

Ligemale 20 aastat tagasi tuur Maria püüdmisega kuulsust kogunud Võrkaia sadama kalurid plaanivad Muhu ühe olulisema kalasadama taas korda teha.

Sadama omanikeringi kuuluv Indrek Võeras ütles, et pärast 2009. aasta kaivaringut on pea sajandivanuse ajalooga Võrkaia sadama väljapüügiarvud oluliselt langenud ja sadam on minetanud oma kunagise positsiooni maakonna kalasadamate seas, kirjutab Saarte Hääl.

Samal ajal, kui Koguva, Kallaste, Lõunaranna ja Kuivastu sadam on hiljuti läbinud uhke uuenduskuuri, on saare põhjarannikul Nõmmkülas asuva Võrkaia sadama väljavaated järjest hägusemaks muutunud.

Võrkaia sadamast käivad kala püüdmas nii Muhu põhjaranniku külade kui ka saare keskosa elanikud. Sadama tööpiirkonna moodustavad Muhust põhja poole jäävad merealad, Hiiumaa laidude ja Matsalu LKA laidude ümbrus ning Suure väina põhjaosa. Erilise tähelepanu pälvis Võrkaia sadam 1996. aastal, kui sealsed kalurid püüdsid võrku meie vetes haruldase atlandi tuura, kes sai nimeks Maria ja kellest valmistati muuseumi tarvis mulaaž.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare