Nädalavahetus rõõmustab kuldse sügisilmaga

 (2)

Nädalavahetus rõõmustab kuldse sügisilmaga
Foto: Shutterstock

Reedel (9.09.) jätkub kõrgrõhkkonna ülekaal. Ilm on sajuta ja võrdlemisi vaikne.

Öösel riivab tõenäoliselt ka Eestit Skandinaavia põhjatipust loodevoolus liikuv jahedus ning õhk jahtub 5°C ümbrusse, maapinna lähedal aga langeb temperatuur 0°C lähedale, päeval tõusevad maksimumid 19°C-ni.

Laupäeval (10.09.) katab Eestit kõrgrõhuala lääneserv. Öö on enamasti selge ja kuiv. Hommikul läheneb edelavoolus soojem õhumass. Suuremat sadu ei tule, kuid lisanduvaist pilvedest Eesti põhjapoolses osas väike vihma võimalus on (saju tõenäosus ~25%). Puhub nõrk lõunakaare tuul. Õhutemperatuur langeb öösel 6..10°C-ni, rannikul on sooja kuni 15, päevased maksimumid tõusevad kraad-paar üle 20°C.

Pühapäeval (11.09.) laieneb üle Skandinaavia ja Soome uue madalrõhkkonna serv, kuid Läänemere idarannikul on tõenäoliselt kõrgrõhkkonna ülekaal ning ilm on enamasti sajuta. Tuul puhub edelast ja läänest ning päeva peale veidi tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul kuni 15, päeval 20..23°C.

Esmaspäeval (12.09.) liigub aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia ja Soome põhjaosa ning selle lohk riivab ka Eestit ning kohati sajab hoovihma. Läänekaare tuul on puhanguline, õhtul pisut nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 18..23°C.

Seotud lood:

Teisipäeval (13.09.) tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ja ilm on sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul kuni 16, päeval 18..22°C.

Kolmapäeval (14.09.) püsib kõrgrõhkkonna ülekaal ja ilm on sajuta (saju võimalus ~25% ümber). Kuid Atlandil jätkub aktiivne tsüklonaalne tegevus ja nende mõjusfäär laieneb ka Skandinaaviasse ning tänaseks arvutatud prognoosväli võib veel muutuda. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul kuni 16, päeval 17..22°C.

Loe veel

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat ravimtaimedest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare