NOSTALGILAKS | Sajandivahetuse seebisiltide kollektsioon jagab vahuseid mälestusi


Seebisiltide kollektsioon Kadrina saunamuuseumis , koguja/annetaja Vilma Sild, Tapa, seep, pesemine, saun
Seebisiltide kollektsioon Kadrina saunamuuseumis , koguja/annetaja Vilma Sild, Tapa, seep, pesemine, saun Foto: Sven Arbet

Eesti ainus saunamuuseum Kadrinas sai rikkamaks enam kui 400 seebisildi võrra, mille annetas varamule lahke tapalanna Vilma Sild.

Tapa linna elanik Vilma Sild on elu aeg kõiksugu vahvaid asju kogunud ja siis tallele pannud. Nii ka seebisilte alates aastast 1997.

Lummuse loojaks sai Tapa raudteejaama piletikassast ostetud Flora saunaseep. Järgnesid ostud, otsingud eri seebipoodides ja putkades. Kollektsioon kasvas kahe kiirköitja suuruseks, esimeses vastavalt 295, teises 119 seebisilti.

Abiks olid sugulasedki, huulil küsimus: „Silte ju hea hoida, aga kes kõik seebid ära pesta jõuab?” Probleem siiski lahenes ning proua Vilma sirvis usinalt silte ja hinges sisse neist seinini hoomavaid aroome.

Kuldse elusügise jätkudes hakkas teda aga painama mure: mis siltidest tulevikus saab, kes neist hoolida soovib? Õnneks tuli appi ERR-i saade "Maahommik", kus kevadel kõlas lõik Kadrina saunast ja seal tegutsevat saunamuuseumist, mille kogude prioriteediks on just Virumaa rahva annetatud saunakraam.

Tänaseks ongi enam kui 400 seebisilti saunamuuseumis külastajaile nostlagialaksu andmas ning vahuseid mälestusi kütmas.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare