OHTLIKUD LOOMAD: Saarlasi ründas nii tuhkur kui ka pesukaruPesukaru
PesukaruFoto: Maksim Blinov, RIA Novosti

Terviseameti sisekommunikatsiooni spetsialisti Kairi Pika sõnul toimus loomaründeid Saaremaal 2015. aasta jooksul kokku 54 korral. Neist 28 juhul oli ründajaks koer ja 23 korral kass. Ühel korral ründasid saarlasi ka tuhkur, pesukaru ning nugis.

Terviseameti andmetel ründasid loomad üle-eestiliselt inimesi mullu 1329 korral, mida on pisut vähem kui 2014. aastal – siis hammustasid loomad inimesi 1343 korral, vahendab Meie Maa.

Ameti andmeil saavad inimesed enim hammustada koertelt – selliseid juhtumeid oli eelmise aasta jooksul 900, mis on ligi 68 protsenti kõigist hammustusjuhtumitest. Kassid ründasid inimest 368 korral, mis moodustab ligi 28 protsenti kõigist hammustustest.

Inimesed on ette jäänud veel 13 korral rottidele, üheksal korral nugistele, kuuel korral hiirtele ja kolmel korral ründas inimest tuhkur.

Lisaks on inimesi rünnanud veel näiteks ahv, metssiga, rebane, deegu, hamster, mutt, jänes, kukk, kährik, nirk, nahkhiir, papagoi, pesukaru, saarmas ja siil.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare