Õhu müümine on popp. Juba teine firma toob Šveitsi mäestikuõhu pakendatud kujul poelettidele


Õhu müümine on popp. Juba teine firma toob Šveitsi mäestikuõhu pakendatud kujul poelettidele
Foto: Pixabay.com

Mis võiks olla parim kingitus saastunud õhuga Hiina ja India suurlinnades elavatele inimestele? Loomulikult värske ja puhas mäestikuõhk, arvab Šveitsis tegutsev start-up ettevõte, kes selle möödunud nädalal pudelitesse pakendatuna müügile paiskas.

Õhku kogutakse Šveitsi Alpidest erinevatest asukohtadest, see pressitakse aerosoolpudelisse ning toote juurde kuulub värske õhu sissehingamist hõlbustav näomask, teatab firma oma pressiteates.

Seitsmeliitrine pakend maksab 19.95 Šveitsi franki ning sellest saab 10 minuti jooksul sisse hingata 120 korda.

Lisaks maailma eri paigus asuvate saastunud keskkonnaga suurlinnade elanikele näeb firma oma tulevaste klientidena inimesi, kes sageli Euroopas ringi reisivad ning Šveitsi külastavaid turiste.

Firma tegevjuht Danny Wurr tunnistab, et pudeliõhk pole saastunud õhuga suurlinnade elanike muredele küll lõplikuks lahenduseks, kuid mõnikord on nii hea hingata paar sõõmu puhast ja värsket õhku, kasvõi lühidalt.

Ka selle üle, kui vett hakati pudelisse panema ja müüma, naersid inimesed algul üsna kõvasti, selgitab Wurr. Kuid nüüd on kõik pudeliveega harjunud.

Tegemist ei ole siiski mitte üdini uudse tootega - tänavu märtsis alustas purki püütud Šveitsi mäestikuõhu müügiga Šveitsis elav britt John Green.

Allikas: The Local

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare