Õiguskantsler Ülle Madise: Eestis on trend vabaduste piiramise suunas

 (209)

Ülle Madise tuletab meile meelde põhiseadust, et Eesti riik on rajatud inimeste vabadusele, õigusele ja alles siis õigusnormidele.
Ülle Madise tuletab meile meelde põhiseadust, et Eesti riik on rajatud inimeste vabadusele, õiglusele ja alles siis õigusnormidele.Foto: Sven Arbet

Õiguskantsler Ülle Madise ütles intervjuus Maalehele, et vabad kodanikud vabas ühiskonnas saavutavad väga palju rohkem kui kammitsetud ja rööbastele asetatud rongidena käituma pandud inimesed.

Kas Eesti liigub praegu inimeste vabaduse kasvu poole, või selles suunas, et riik kehtestab üha jõulisemalt reegleid ja piirab vabadusi?

Minu meelest on praegu kahjuks trend vabaduse piiramise suunas. Ei oska siin isegi süüdistada niivõrd poliitikuid või ametnikke. Kuidagi on ühiskonnas tekkinud niisugune taotlus, et oleks hästi hea, kui kõik oleks kas keelatud või selgesõnaliselt lubatud. Reglementeeritud ja hästi range.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare