OTSEPILT: Nüüd saab ka aasta linnu pesasse piiludaLinnupoegade toitmine
Foto: Andres Putting

Rasvatihaste pesaelu saab nüüd jälgida ka veebikaamerate vahendusel. Praeguse seisuga on üles seatud kolm otsepilti edastavat pesakaamerat. Kahes pesapakus on rasvatihased pesa ehitamisega juba alustanud, kolmandat pesakasti on tihased seni vaid uudistamas käinud.

Rasvatihased on alustanud pesa ehitamist. Pesa võib rasvatihane ka vaid paari päevaga valmis teha, kuid enamasti kestab ehitamine siiski mõnevõrra kauem. Munemisega alustavad rasvatihased tavaliselt aprilli viimasel nädalal.

Pesa ehitab rasvatihane tavaliselt puuõõnsusse või pesakasti, aga tema pesa võib leida ka postkastist, aiapostist, seina- või räästatühimikust, ventilatsiooniavast, tänavavalgusti konstruktsioonist, kauaks seisma jäänud sõidukist jm. Pesa kõrgus sõltub õõnsuse või pesakasti asukohast, enamasti paikneb pesa maapinnast 1-5 m kõrgusel. Pesamaterjalina kasutab rasvatihane sammalt, kuivi kõrsi ja lehti, sisevooderduseks karvu, jõhve, taimevilla ning sulgi.

Vaata rasvatihaste tegemisi SIIT.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare