OTSEPILT: Nüüd saab ka aasta linnu pesasse piiludaLinnupoegade toitmine
Foto: Andres Putting

Rasvatihaste pesaelu saab nüüd jälgida ka veebikaamerate vahendusel. Praeguse seisuga on üles seatud kolm otsepilti edastavat pesakaamerat. Kahes pesapakus on rasvatihased pesa ehitamisega juba alustanud, kolmandat pesakasti on tihased seni vaid uudistamas käinud.

Rasvatihased on alustanud pesa ehitamist. Pesa võib rasvatihane ka vaid paari päevaga valmis teha, kuid enamasti kestab ehitamine siiski mõnevõrra kauem. Munemisega alustavad rasvatihased tavaliselt aprilli viimasel nädalal.

Pesa ehitab rasvatihane tavaliselt puuõõnsusse või pesakasti, aga tema pesa võib leida ka postkastist, aiapostist, seina- või räästatühimikust, ventilatsiooniavast, tänavavalgusti konstruktsioonist, kauaks seisma jäänud sõidukist jm. Pesa kõrgus sõltub õõnsuse või pesakasti asukohast, enamasti paikneb pesa maapinnast 1-5 m kõrgusel. Pesamaterjalina kasutab rasvatihane sammalt, kuivi kõrsi ja lehti, sisevooderduseks karvu, jõhve, taimevilla ning sulgi.

Vaata rasvatihaste tegemisi SIIT.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare