PÄÄSTJATE FOTOD | Pole mingi ime, et sellistes oludes tulekahjud tekivad

 (6)
Tulekahjuohtlik olukord. Katkine pliit Tartumaal.
Tulekahjuohtlik olukord. Katkine pliit Tartumaal.Foto: Lõuna päästekeskus

Viimase nelja päevaga on Lõuna päästekeskuse päästjad külastanud Lõuna-Eestis 406 kodu, kus koos elanikega otsiti tulekahjude tekkeohte ning vaadati, kuidas neid võimaluste piires kõrvaldada.

"Mitmed päästjate külastatud kodudest on olnud tuleohtlikud," tõdes Lõuna päästekeskuse pressiesindaja Marek Kiik ning loetleb: ohte põhjustavad katkised kütteseadmed, elektripaigaldised või -juhtmed

Päästjate sõnul tuleb selliste seadmete ja paigaldiste (vt fotosid) edasisel kasutamisel arvestada tulekahju tekke risk on suur.

Kiik tuletas pressiteate vahendusel meelde, et vähim, millega ennast tulekahjust säästa, on omada kodus töökorras suitsuandurit.

"Töökorda seadsid meie päästjad külastuste raames 110 suitsuandurit – paljudesse kodudesse paigaldati uued andurid, osades vahetati andurite patareisid," viitas Marek Kiik.

Lisaks kontrolisid inspektorid, operatiivkorrapidajad ning päästjad Lõuna päästekeskuse tööpiirkonnas 332 mahajäetud hoonet. Neist hiljutise elutegevuse jälgi, kuid mitte inimesi ega otseselt tuleohtlikke olukordi.

Päästjate intensiivsem kodunõustamiste ja mahajäetud hoonete kontrolli periood jätkub esmapäevani.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare