Peipsiääre vald tühistas ootamatult Rae – Viimsi 14-tonnise sibulakoguse tellimuse

 (100)
Lüübnitsa mees Anatoli Burlakov sätib küüslaugud ja sibulad üles
Foto: Ingmar Muusikus

Neljandat aastat järjest korjatakse Rae vallas inimeste sibulasoovid kokku ja sõidetakse Peipsi äärde sibulat ostma. Täna hommikul sai Rae vald Peispiääre vallalt ootamatu teate, et 14 000 kilost kogust ei ole enam vaatamata varasemale lubadusele.

Põhjuseks toodi, et sibulakasvatajad on oma sibulad ära müünud ja hetkel on saadaval 10 000 kilo sibulat, mis tuleb jagada ära kahe valla Rae ja Viimsi vahel.

Rae vallavanem Mart Võrklaev oli seda kuuldes väga nördinud, sest Rae inimestele lubati alguses 20 000 kilo sibulat. Kuna tellimuste kogumisel arvestati 20 tonni olemasoluga, liitus sibulaaktsiooniga ka Viimsi vald. Kui aga augusti lõpuks tuli kahe valla peale kokku tellimusi üle 17 000 kilo, teatati, et sibulat on vaid 14 000 kilo ja kogutud tellimustest ca 3000 kilo jagu vähem.

„Kuna tegime siis tellimustes kärpeid, mis inimesi kurvastas, tegi uus n –ö olemasolev 10 000 kilone kogus meele päris mõruks. Peame veel kord oma otsust muutma ja vähendama koguseid,“ kõneles vallavanem Mart Võrklaev, kes ei salga, et olukord on väga ebameeldiv.

„Meil on kaks halba lahendust, millest peame valmima ühe. Me kas jätame Rae poolt aktsiooni ära või tühistame osad tellimused. Kahest halvast parim on tühistada osad tellimused ja jõusse jätta ainult need tellimused, mille eest on tehtud ettemaksu,“ rääkis vallavanem.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare