Perenaine hoiab loomi õõvastavates tingimustes, vana lehma ootab ees hukkamine

 (57)

Perenaine hoiab loomi õõvastavates tingimustes, vana lehma ootab ees hukkamine
MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu Facebook

Saaremaal Valjala vallas Ariste külas kaheksat koera ja nelja kassi kohutavates tingimustes hoidvalt naiselt võetakse loomad väärkohtlemise tõttu ära.

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu pöördus neljapäeval avalikkuse poole abipalvega aidata ühes Saaremaa majapidamises kohutavates tingimustes peetavaid koeri ja kasse. Õnnetus seisus on ka vana lehm, keda ootab ees hukkamine, kui ei leidu mõnd sooja südamega talunikku.

"Abi vajavad kaheksa koera ja neli kassi, kes elavad sõna otseses mõttes kui maapealses põrgus,“ kirjutas Saaremaa lemmikloomade turvakodu oma Facebooki lehel.

Valjala vallavanema Aare Martinsoni sõnul on Ariste küla “loomasõbra” majapidamine luubi all olnud juba pikka aega, kirjutab Saarte Hääl.

“Tõsisemalt tegeleme selle probleemiga suve lõpust saadik,” ütles Martinson, kes on selles majapidamises viimase paari kuu jooksul olnud sage külaline. “Meie eesmärk on, et need loomad selle pere käest, kes neid ebanormaalsetes tingimustes hoiab, ära võetaks.”

Seotud lood:

Martinson lisas, et loomade omanik on andnud pidevalt tühje lubadusi, aga paremaks pole muutunud midagi. Varem oli majapidamises loomi veelgi rohkem. 11 koerast kolmele on nüüdseks uus kodu leitud, samuti kolmele kassipojale.

Praegu otsib vald koertele ja kassidele hoiukodude kaudu üle Eesti uut kodu. Lehm on aga kavas esimesel võimalusel tapamajja saata.

MTÜ Lemmikloomade Turvakodu palub neil, kel on võimalik väärkoheldud loomadele kodu või hoiukodu pakkuda, endast teada anda.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare