Pesakasti mahavõtt toob ehitajale kaela menetluse

 (8)

21. kooli õpilaste tehtud pesakastide ülespanek
Foto: Hendrik Osula

Kuressaare tervisepargis seikluspargi rajamise käigus maha võetud lindude pesakast toob ehitajale looduskaitseseaduse rikkumise pärast kaela väärteomenetluse.

Jooksusõber, kes regulaarselt terviseparki jooksmiseks kasutab, märkas teisipäeval järjekordsel treeningul, et tema enda poolt puu külge paigaldatud lindude pesakast vedeles nüüd puu kõrval maas, katkised linnumunad sees, kirjutab Meie Maa.

Terviseparki seiklusparki rajava OÜ K-Pargi juhatuse liige Vladimir Nikitin ei teinud pesakasti eemaldamisest suurt numbrit. Kuna pesakast jäi ehitustööde käigus ette, tulnud see maha võtta.

Kuressaare linnavalitsuse keskkonnaspetsialisti Katrin Koppeli sõnul eksiti antud juhul looduskaitseseaduse vastu, mis ütleb, et looduslikult esinevate lindude pesade ja munade tahtlik hävitamine ja kahjustamine või pesade kõrvaldamine on keelatud.

Seadus näeb rikkumise eest ette kuni 600 euro suuruse rahatrahvi. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, karistatakse rahatrahviga kuni 1300 eurot.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat igapäevastest ilmatarkustest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare