Pevkur: vabatahtlikele merepäästjatele hakatakse maksma püsitasu

 (8)
Käsmu merepääste
Käsmu merepäästeFoto: Gertrud Kaljuvee

Järgmisest aastast hakatakse vabatahtlikele merepäästeühingutele maksma valmisoleku püsitasu. 2017. aastaks planeeritakse merepäästeühingutele püsitasudeks 100 000 eurot, millele lisanduvad juba praegu vabatahtlikele merepäästjatele makstavad reageerimistasud.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul oli hädavajalik tagada ka vabatahtlikele merepäästjatele sarnaselt teiste vabatahtlike päästjatega n-ö valmisoleku püsitasu, mis aitab tagada reageerivate vabatahtlike merepäästeüksuste jätkusuutlikkuse. „Sarnaselt maal tegutsevatele vabatahtlikele päästjatele, kes hooldavad päästeautot või komandot, on vabatahtlikel merepäästjatel püsikulud nagu näiteks paadi hooldus ja talvised hoiukulud vms. Seetõttu on normaalne, et aitame kõiki vabatahtlike päästeseltse sarnastel alustel,“ lausus minister.

Püsitasud jagunevad vabatahtliku merepäästja püsitoetuseks, veesõiduki püsitoetuseks ja valmisolekutoetuseks. Ametlikult tegutseb vabatahtlik merepääste Eestis alates 2012. aastast. Politsei –ja piirivalveamet on vabatahtlike merepäästjate kaasamiseks merepäästesündmustele sõlminud 35 mittetulundusühinguga merepäästetööde tsiviilõiguslikud lepingud. Praeguseks kuulub ühingute koosseisu 330 vabatahtlikku merepäästjat ja 72 merepäästeüksust.

2015. aastal toimus Eestis 236 merepäästesündmust, millest 72 puhul kaasati vabatahtlikke merepäästjad.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare