Põlvamaa hunte kimbutab kärntõbi

 (9)

Põlvamaa hunte kimbutab kärntõbi
Haige hunt Põlvamaal ringi luusimas. Foto: Aare Veetsmann

Põlvamaa jahimehed on hädas huntide arvukuse piiramisega, kuna küttimismaht ei vasta tegelikule olukorrale ning kärntõve tõttu oleks tarvis hunte veel küttida.

Põlva Jahiseltsi juhata Aare Veetsmann esitas 14. veebruaril keskkonnaametile kirja, mis võimaldaks Põlvamaal huntide küttimismahtu veel suurendada, vahendab Eesti Jahimeeste Selts.

Küttimisarvu suurendamine peab Veetsmann vajalikuks, kuna mitmel korral on maakonnas nähtud haigeid hunte. „Näiteks Rasina jahipiirkonnas liigub ringi viieliikmeline hundikari, kust 6. veebruaril üks isend kütiti ning ülejäänud isendid on kärntõves“, põhjendab mees. Lisaks külastab seda piirkonda veel kaks kuni kolm üksikut haiget hunti.

Samuti on veebruari alguses nähtud hunte Nooritsmetsa, Viisli ja Savimäe küla taluhoovides ringi liikumas, mis võib ohustada koduloomade ja inimeste turvalisust. „Ilumetsa jahipiirkonna Kikka külas üritasid hundid juba taluõuest koera ära viia“, selgitab Veetsmann.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare