Poolakas kinkis fantoomjahi Saaremaa merepäästjatele

 (5)
Merepäästedemonstratsioon Merepäevad 2015
Foto: Andres Putting

Septembris silmasid saarlased Elda poolsaare tipus meeskonnata jahti, mis oli Saaremaa randa triivinud Leedu lähistelt. Kuna laev oli suuna siiapoole võtnud, siis siia ta poolakast omaniku otsusel jääbki.

Tegu oli Poola lippu kandva jahtlaevaga Maus, mille meeskond Leedu rannikul evakueeriti. Jaht jäi aga merele triivima. Läinud kuul, kui alus Saaremaa rannikult leiti – leidja oli samuti merepäästjate ridadesse kuuluv Agne Peetersoo –, käis jahi poolakast omanik Tomasz Kubacki siin ning otsus Maus Saaremaa vabatahtlikule merepääste seltsile kinkida sündis kiiresti, kirjutab Saarte Hääl.

Jaht asus maismaal ja seega muutus rahaliselt küsitavaks, kuivõrd mõistlik on alus Poola vedada. Nõnda otsustaski omanik jahi kinkida Saaremaa vabatahtlikele merepäästjatele. “Ma pole mingi rikas mees, kes niisama kõigile jahte kingiks, kuid rahalises mõttes oli see mõistlik otsus,” märkis Kubacki.

Saaremaa vabatahtliku merepääste seltsi juhatuse liikme Koit Kulli kinnitusel on see neile väga suur kingitus ja sellist siirast žesti poleks nad julgenud uneski loota.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare