Prangli saarel avati esimene suveniiripood


Prangli saarel avati esimene suveniiripood
Prangli kirikFoto: Bianca Mikovitš

30. mail avas Prangli saarel uksed esimene suveniiripood, pereettevõte Prangli Puukoda OÜ pakub lisaks rikkalikule puu- ja käsitöövalikule ettetellimisel võimalust hobusega ratsutamiseks.

Pereema Terje Lilleoks ütleb, et aeg tõsisest ideest poe avamiseni kulus kiiresti, kirjutab Harju Elu.

“Mõte midagi niisugust teha oli meil juba varem, krõks käis möödunud aasta jaanuaris, mais sain EAS-i kaudu alustava ettevõtja koolitusele,” räägib Terje.

Juuli lõpus kiitis Töötukassa pere äriplaani heaks ja andis toetuse ning augustikuus registreeris Terje firma Prangli Puukoda OÜ.

Töötukassa toetus nägi ette töökoja tegemise ja poe avamise, toetusrahasid võis kasutada ainult vajaminevate masinate ostmiseks. “Sain osta kassaaparaadi ja tootmisvahendeid ehk puutöömasinaid,” selgitab Terje ning lisab, et ei EAS-i ega Töötukassa toetus ei lubanud osta hobust ega parendada kinnisvara. “Seda me tegime oma raha eest,” räägib ta.

Puukoja masinatel töötab Terje abikaasa Ivo. Suveniiripoes on valik rikkalik: männi-, haava- ja lepapuidule põletatud saarevaated, linikud, sokid, kindad, pihlakast võtmehoidjad ja kaelaehted, pihlakast ja toomingast punutud toolid, graveeritud klaasid, paberihoidjad.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare