President Ilves: puugihaigus pole ainult “Lingvistilise metsa” rahva probleem

 (30)

Toomas Hendrik Ilves
Toomas Hendrik IlvesFoto: Sven Arbet

Maaleht uuris, kuidas pääses puuk ründama Eesti presidenti, kes on riigis üks paremini turvatud inimesi?

Isikukaitse büroo ei suuda takistada puuke. Korjasin Ärma tallu tulnud vanema tütrega kodu taga metsas kukeseeni. Vaatasin hiljem end üle, ei leidnud midagi, aga järgmisel päeval oli puuk.

Äsja oli mul uuesti puuk – käisin jälle seenel, aga seekord need borrelioosi sümptomid ei tekkinud. Nii et mitte kõik puugid ei ole borrelioosipuugid.

Ihukaitse, muide, mängis esimesel korral rolli niipalju, et kuna ma autos rääkisin telefoniga ja ütlesin, et mul oli puuk, siis ihukaitsja Karel arvas, et ma peaksin kindlasti konsulteerima arstiga, sest tema sõber ei teinud puugi puhul midagi ja oli viis kuud audis.

Siis ma läksingi sel õhtul pärast “Aasta küla” üritust Viljandi haiglasse, andsin vereproovi ja järgmisel hommikul ütles minu arst, et kirjutab mulle välja retsepti.

Soovitan kõigil tutvuda puukborrelioosi sümptomitega – esiteks ilmub ümmargune laik hammustuskoha ümber. Soovitan end ka vaktsineerida puukentsefaliidi vastu. Tean inimest, kes sai puugihammustuse omaenda tagaõues Viimsis, murul käies. See pole nii, et tegu on ainult “Lingvistilise metsa” rahva prob­leemiga.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare