Maailmas on kokku viis liiki ninasarvikuid. Sumatra ninasarvik, keda on maailmas alla 100 isendi ja Jaava ninasarvik 35-45 järelejäänud isendiga (andmed 2012) on väljasuremise piiril. Laimokk-ninasarvikuid on üle 20 000, teravmokk-ninasarvikuid üle 5000 ja India ninasarvikuid umbes 3300. Liikide hävimine on olnud kiire, arvestades seda, et 19. sajandi algul oli maailmas umbes miljon ninasarvikut. Arvukuse languse peamiseks põhjuseks on inimtegevus.

Tallinna loomaaia ninasarvikupäev algab kell 12 ninasarvikute aediku juures, kus loomaaia töötajad Anne Saluneem ja Marika Hiob tutvustavad eelmisel aastal Tallinnasse kolinud teravmokk-ninasarvikuid Kigomat ja Kibibit. Seejärel toimub sarvepõletamistseremoonia, kus loomaaia liigikaitse labori juhataja Tiit Maran räägib ninasarvikute olukorrast maailmas. Sarvikute selle päeva söögi eest on hoolitsenud kolm vaderit ja loomade söötmine toimub külastajate silma all. Lisaks spetsialistide harivale jutule löövad ninasarvikupäeval kaasa trummiansambel “Kuku” ja tantsurühm “Aafrika Eestis”. Lapsed saavad alates kella 13 elevandimajas ninarvikumaski meisterdada või koos skulptor Tauno Kangroga voolida.

Loomaaia keskkonnahariduskeskuse suures saalis näidatakse Matsalu Loodusfilmide Festivali uusi filme ja laupäeval, peale ninasarvikute vaatamist, saab sama loomaaia piletiga näha ka kell 14 ja kell 17 algavaid filme.

Ninasarvikupäeva viib läbi Tallinna loomaaed koos Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga. Kassad on avatud nii lääne- kui põhjaväravas kella 9-17, loomaaed suletakse kell 19.