Raamatukogubuss Katarina Jee läheb Narva paraadile


Raamatukogubuss Katarina Jee läheb Narva paraadile
Raamatukogubuss Katarina Jee.Foto: Tallinna keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu ja Narva Keskraamatukogu kutsuvad 24. veebruaril pärast kaitsejõudude paraadi jätkama riigi sünnipäeva tähistamist raamatukogubussiga Katarina Jee, mis ootab huvilisi kella 13-16 Peetri platsi lähedal asuva kaubanduskeskuse Fama parklas.

„Samamoodi kui on meie riigil vaja hästi toimivaid kaitsejõude, on oluline ka see, et siin elavad inimesed oleksid informeeritud, iseseisva otsustusvõimega ja ühiskondlikult aktiivsed. Seepärast on ka 24. veebruaril Narvas koos sealsete elanikega pidutsedes meie eesmärk näidata, et raamatukogud aitavad muuta meie riiki tugevamaks,“ selgitas Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm.

Raamatukogubussis saab igaüks oma silmaga vaadata, milline on ratastel raamatukogu, kui palju raamatuid selline raamatukogu mahutab ja missuguseid teenuseid on võimalik raamatukogubussis kasutada. Nii suured kui väikesed on oodatud proovima oma teadmisi eesti- ja venekeelses viktoriinis „Eestimaa“.

Õigeid vastuseid küsimustele saab vajadusel otsida raamatunäituselt, kus on väljas nii eesti-, vene- kui ingliskeelsed teosed Eesti kohta.

Nuputamishuvilisi ootavad ka koomiksiteemaline viktoriin, eriteemalised ristsõnad ning kirjanduslikud bingod nii lastele, noortele kui täiskasvanutele.

Seotud lood:

Tublimad viktoriinilahendajad saavad kingituse valida eestikeelsete raamatute hulgast. Raamatukogubussis saab raamatukoguhoidja juhendamisel punuda rahvusvärvides käepaela. Lapsed on oodatud joonistama pidupäevapilte.

Narva Keskraamatukogu direktor Maritsa Ort: „ See on väga tore võimalus näha Narvas ainust raamatukogubussi Eestis. Anname endast parima, et narvakate ja külaliste jaoks kujuneks meie riigi sünnipäev ilusaks ja muljeterohkeks perepäevaks.“

Narva Keskraamatukogu korraldab samal ajal kõigile soovijatale kaubanduskeskuses Fama interaktiivse kogupereviktoriini „Tuntud ja tundmatu Eesti”, mis hõlmab kultuuri, ajalugu, kirjandust ja sporti.

Katarina Jee on Tallinna Keskraamatukogu raamatukogubuss, mis sõidab kindlal marsruudil Tallinna nendes piirkondades, kus raamatukogu lähedal ei ole. Buss on varustatud invatõstukiga.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare