Raamatukoguhoidjad: kõik teosed peavad olema raamatukogudest laenutatavadLehola raamatukogu
Foto: Vallo Kruuser

Tänasel rahvusvahelisel raamatu ja autoriõiguste päeval kutsub Tallinna Keskraamatukogu arutlema selle üle, miks kehtivad raamatukogudele e-raamatute ja filmide laenutamisel piirangud ning miks ei saa paljundada noote.

Kehtivad regulatsioonid loovad olukorra, kus teatud e-raamatud ja filmid on kättesaadavad vaid neile, kes suudavad nende eest maksta. Tallinna Keskraamatukogu seisab selle eest, et kõik teosed oleksid raamatukogudest laenutatavad ja autorid saaksid selle eest õiglase hüvitise.

Kui kõigist muudest trükimaterjalidest (nt raamat, ajakiri jm) on inimestel õigus isiklikuks otstarbeks koopiaid teha, siis nootide puhul see nii ei ole. See aga tähendab, et muusikahuvilised ei tohi harjutamiseks ja õppimiseks noote paljundada. Taoline isiklikuks otstarbeks paljundamise mittelubamine on ebamõistlik ning piirab kasutajate õigusi, kinnitab Tallinna Keskraamatukogu teenindusdirektor Triinu Seppam.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare