Rae vald enam rohkem sibulatellimusi vastu võtta ei saa

 (2)
Sibul kuivab.
Sibulakülade elu-olu augustis.Foto: Bianca Mikovitš

Seoses eeltellimuste jõudmisega maksimumpiirini peab Rae vald katkestama Peipsi sibula tellimuste vastuvõtmise. Vallavanem Mart Võrklaev kinnitas, et kõik, kes on Rae valla kaudu sibulaid juba tellinud, saavad kauba kätte 14. septembril Jüri gümnaasiumi parklas ajavahemikus 19.00 – 21.00.

„Tänavune sibulaaktsioon on osutunud väga populaarseks. Seadsime eesmärgiks tuua oma elanikele 10 tonni sibulat, mis on väikese tõstemeeskonna jaoks jõukohane ettevõtmine. Nüüd, kui eeltellimuste alusel on inimesed saanud oma soovist teada anda nädal ja kaks päeva, on 10 tonni piir täitunud, “ kõneles vallavanem Mart Võrklaev.

Meeskond sõidab DPD autoga sibulatele järele Peipsiääre valda 14. septembril ja tänavu tuleb samal päeval sibulatele eraldi autoga järele veel Viimsi valla sibulaaktsiooni meeskond. Vallavanem Mart Võrklaev tunneb heameelt, et Viimsi vald on tänavu liitunud heategevusliku aktsiooniga ning kuulda on, et plaanis on samuti ära tuua kuni 10 tonni sibulaid. „ Kui vaid sibulaid neile soovitud koguses jätkuks,“ avaldas vallavanem lootust.

Käesoleva nädala lõpus on Kallastel tulemas suur sibulalaat ja kõik huvilised on sinna oodatud talvesibulat varuma.

Rae vald kuulutas tänavu sibulaaktsiooni välja neljandat korda ja soovis selle kaudu taas kord tähelepanu tõmmata kodumaisele toodangule. „ Täname kõiki inimesi, kes on head kodumaist sibulat omale talveks aktsiooni kaudu varunud ja loodame, et oleme saanud kaasa aidata ühe väikse omapärase kultuuri kestma jäämisele.