Ruhnus pahandusi teinud veisekari pannakse aedikusse

 (2)

Kihnu pärast tormi
Mägiveised Kihnus.Foto: Rauno Volmar

Aasta alguses pääsesid Ruhnus vabadusse mägiveised, kes mööda saart omavoliliselt ringi liikusid. See tõi kaasa pahandusi, mistõttu tuli vallavalitsusel karja omanikele ettekirjutus teha.

Veebruari alguses läkitas saare elanik Ruhnu vallavalitsusele avalduse, kus edastas oma mure seoses MTÜ-le Seos kuuluvate mägiveiste liigse vabadusega, kirjutab Saarte Hääl.

Ta märkis, et veised liiguvad saarel vabalt ringi. 3. veebruaril luusis ligi 20-pealine kari ümber lennuvälja hoone ja võttis seejärel suuna küla poole. Samal päeval oli kari jõudnud Timu talu hoovile, kus loomad lükkasid ümber viis mesitaru, ja trampisid Rooslaiu talu hoovil. Kõik see kordus paari päeva pärast.

Ruhnu vallavanema Jaan Urveti kinnitusel on loomad nüüdseks oma aedikutes tagasi. Tema sõnul on üks karja omanikest saarelt ära ja teine on olnud pikalt haige, kuid pärast ettekirjutuse tegemist on saarel ringiuidanud loomad taas kontrolli alla saadud.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare