SAADA FOTO! Paneme koos kokku taasiseseisvunud Eesti ajaloo pildis!

 (1)
Eestimaa laul 11.9.1988
Taasiseseisvumise foto Tiit Made kogustFoto: Arhiiv

Eesti Vabariik tähistab 20. augustil taasiseseisvumispäeva. See on suur sündmus, millel on omad kangelased ja peatükid ajalooraamatus. Milline oli aga igapäeva elu 25 aastat tagasi, ajal, kui iseseisvus välja kuulutati? Vanematel inimestel hakkab see juba meelest minema, nooremad aga ei saagi mäletada.

Õnneks on paljudel alles fotosid ka aastast 1991. Maaleht kutsub üles neid jagama meiega ning teiste lugejatega. Ootame hiljemalt esmaspäeva, 15. augusti hommikuks enne-ja-nüüd fotosid elust ning olmest aastatel 1991 ja 2016.

25 aastaga on palju muutunud. Sõidukid, tööriistad, majapidamistarbed, sidevahendid. Väljakud, kus lapsed toona mängisid, oleks praegu eluohtlikeks kuulutatud. Kassid pidid küüsi teritama labaste puutokkide vastu ja magama pappkarpides, koerad aga närima plastmassi asemel konte ja kalosse. Teistsugused on praegu ka paljud pisiasjad alates bussipiletitest lõpetades hambaplommideni.

Kui teil on alles pilte, mis aitavad meil sedalaadi väikese ajaloo kokku panna, saatke need aadressi mari.kartau@maaleht.ee. Paremad pildid avaldame Maalehes ja veebis ning saatjate vahel loosime välja kolm kinkekotti Maalehe meenetega.

Foto: Arhiiv

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare