Saaremaa õigeusu preester läheb kaitseväkke kaplaniks

 (6)
Lasnamäe õigeusu kirik
Foto: Andres Putting

Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku (EAÕK) preester Roland Tõnisson lahkub Saaremaalt ning naaseb uue aasta alguses Eesti kaitseväe tegevteenistusse, kus ta teenis luterliku vaimulikuna aastatel 1997–2004.

“Kaitseväe kaplaniteenistus tegi mulle ettepaneku asuda Tapal paiknevas 1. jalaväebrigaadis vabanenud vanemkaplani kohale ning kui ettevalmistavad protsessid on läbitud, alustan teenistust eeldatavasti järgmise aasta veebruaris,” ütles Tõnisson Meie Maale.

“See ei tähenda tõusu karjääriredelil, vaid lihtsalt teenistuse viisi muutumist. Tapal asuvad mitmed väeosad ning sinna saabuvad liitlaste üksused. Nende vaimulik teenimine ja teiste vaimulike töö koordineerimine ongi brigaadikaplani kohus.”

Alates 2014. aastast on Roland Tõnisson teeninud Kuressaare Püha Nikolai, Lümanda Issandamuutmise, Piila Peaingel Miikaeli ja Ööriku Püha Kolmainu koguduses. 2015. aastal lisandusid Mustjala Prohvet Eeliase kogudus ja Reomäe Apostel Andrease kogudus.

Tema enese sõnul on Saaremaal teenitud kaks aastat olnud ajaliselt küll lühike periood, ent siiski äärmiselt huvitav ja oluline vaimuliku ameti seisukohast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare