Saaremaal jookseb autode ette rohkem metsloomi kui mujal

 (2)

Saaremaal jookseb autode ette rohkem metsloomi kui mujal
Foto: Ilmar Saabas

Suvisel ajal tuleks saarel liiklejatel metsloomade osas olla eriti tähelepanelikud, kuna siis on ka loomad aktiivsemad ning Salva Kindlustuse statistika järgi toimub just Saaremaal teiste maakondadega võrreldes rohkem metsloomadele otsasõite.

Suviseid üritusi külastavatel inimestel palutakse liikluses eriti tähelepanelik, kuna enamasti on inimesed kaugemalt kohale sõitnud ning ei tunne kohalikke teid ja olusid ning kojusõit toimub tihtilugu hilisemal kellaajal kui õues hakkab pimedaks minema.

“Põdraga kokku sattudes võivad olla kahjud suured, aga väiksemad loomad tekitavad pigem kahju sõidukile, mis võib ka ulatuda mitme tuhande euroni,” selgitas Saarte Häälele Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Pille Plees.

Lisaks tuleks ohutuse tagamiseks kindlasti teiste sõidukitega hoida piisavat pikivahet ning olla eriti tähelepanelik metsavahelistel teedel.

Hukkunud või vigastatud suurulukist tuleb teavitada Keskkonnainspektsiooni numbril 1313, avariist väiksema loomaga tuleks teavitada maanteeinfokeskust numbril 1510.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat igapäevastest ilmatarkustest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare