Saaremaal saab laevaehitaja 1700 eurot palka

 (21)

Molycorp Silmet
David O’BrockFoto: Andres Putting

Nasval tegutsev laevaehitusfirma Baltic Workboats tõstis oma tootmispersonali töötasusid ligi 25 protsenti, kergitades palgad seega 1700 euroni.

Seejuures ei soovi nad väärtustada üksnes olemasolevaid töötajad, vaid nende kindel tahtmine on seeläbi kasvatada elanike arvu maakonnas ehk meelitada töötajaid kohale ka mandrilt, kirjutab Saarte Hääl.

“Kui tahame meelitada inimesi Saaremaale elama, siis tuleb neile mingit präänikut pakkuda,” kinnitas BWB juhatusse kuuluv David O’Brock.

Ligi 200 töötajaga Baltic Workboats (BWB) on valmis tööle võtma veel kümneid uusi laevaehitajaid.

Statistikaameti andmetel oli 2016. aasta kolmanda kvartali keskmine brutopalk Saaremaal 852 eurot, Eesti keskmine oli 1119 eurot. “Soovime muuta Saaremaal töötamise veelgi atraktiivsemaks ja pakkuda stabiilsemat töökeskkonda,” selgitas BWB juhatuse esimees Margus Vanaselja. Palgakasvu võimaldas tema sõnul ekspordi suurenemine ja tootmismahu kasv.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare