Saarlased kasutavad usinalt poest sularaha väljavõtmise võimalust


Coop Konsum Mustvee
Foto: Anni Õnneleid

Mai lõpul Saaremaa Coopi kauplustes käima lükatud sularaha väljastamise teenus on kenasti vastu võetud ja leiab eriti kasutust just maapoodides, nagu oligi arvata.

Saaremaa tarbijate ühistu finantsjuhi-juhatuse liikme Mai Takkise kinnitusel on süsteem hästi käima läinud ning see viitab omakorda tõsiasjale, et sellist teenust inimesed ootasidki.

Teenust kasutatakse Takkise sõnul kõige sagedamini palga ja pensioni väljamaksmise päevadel kuu alguses, seega on sularahasooviga poodi tulijad põhiliselt ikkagi kohalikud elanikud.

“Selgelt eristuvad maapiirkonna poed, kus muud alternatiivsed võimalused sularaha väljavõtmiseks puuduvad,” nentis Mai Takkis.

Sama tunnistas Saarte Häälele ka Saaremaa tarbijate ühistu kaubandusjuht Marika Mägi, kelle sõnul on Saaremaal sularaha väljavõtmise võimalust kahe kuu jooksul kasutatud ligi 2000 korda ehk umbes 1000 korda kuus.

Alates möödunud nädalast hakkas Eesti suurim jaekaubanduskett Coop Eesti pakkuma kõigi oma 350 kaupluse kassadest üle Eesti sularaha väljamakse teenust.

Loe pikemalt Saare Häälest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare