Saarlased lasid metssigu rohkem kui nõutud

 (1)

Metssigade arvukuse vähendamine Paljassaares
Foto: Andres Putting

Jahindusaasta lõpu ehk 1. märtsi seisuga oli Saare maakonnas kütitud 4465 siga, mis on 65 võrra rohkem kui keskkonnaameti etteantud miinimumkohustus.

Arvuliselt enim sigu kütiti Laugi (403, täitmine 139%), Tamse (294, 153%), Torgu (282, 103%), Liiva (282, 147%) ja Salme (275, 80%) jahialal. Kõige kesisemaks jäi limiidi täitmise protsent Kallemäe (44), Kuressaare (47), Valjala (69) ja Metsküla jahialal (69). Koos metsast leitud hukkunud metssigadega (115) küündib limiidi täitmine 104 protsendini, kirjutab Saarte Hääl.

Saarte jahimeeste seltsi tegevjuhi Ive Kuninga sõnul oli lõppenud jahihooaeg töine. “Just töine, sest hobist on asi juba päris kaugele läinud. Keelde, käske ja kohustusi tuleb ustest ja akendest. Seepärast kiitus kõigile jahimeestele, kes ei ole alla vandunud ja teevad omalt poolt kõik, et sigade arvukust vähendada,” rääkis ta. Jahihooaja lõpuks oligi mõnes jahipiirkonnas juba üksiku sea jälgede nägemine haruldus, kuid mõnes piirkonnas liikus neid ikka veel karjade kaupa.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare