Sakslased leiutasid tehnoloogia laseriga umbrohu hävitamiseks

 (5)
Sakslased leiutasid tehnoloogia laseriga umbrohu hävitamiseks
Keskkonda lasertõrje ei kahjustaks.Foto: Escarda Technologies

Bonni iduettevõtte Escarda Technologies spetsialistid leiutasid põldudel umbrohu hävitamiseks uue laserite ja sensoritega süsteemi, milles näevad alternatiivi taimekaitsevahenditele.

Leiutis kasutab sensoreid ning arvutiprogrammi, mis eristab õiged kultuurtaimed umbrohust. Kui umbrohi on kindlaks tehtud, saadab laser oma kiireimpulsid teele ning hävitab või vigastab ebavajalikku taime.

Leidurid on oma startup'iga veel algusjärgus, analüüsivad turgu ning otsivad rahastajaid. Autorite nägemuses saab umbrohu hävitamiseks kasutada eraldi robotit ning seadeldise võiks monteerida ka traktori järgi.

Pildil paistab lihtne. Autor: Escarda Technologies

Süsteemi looja, Bonni ülikooli teadur Julio Pastrana usub, et lasertõrje võib hakata taimekaitsevahendeid keskkonda kahjustamata asendama. Erinevalt herbitsiididest, ei muutu umbroht laseri suhtes resistentseks ning selle efektiivsus ei sõltu pinnasetüübist ja niiskusastmest.

Seotud lood:

Keskkonnasõbralik lasertehnoloogia teeks mahetootjate elu kergemaks ning tõstaks taimekaitsevahendeid vältivate põllumeeste saagikust. "Meie eesmärk on panustada jätkusuutlikuma põllumajanduse loomisesse," sõnavad iduettevõtjad.

Nii see käib:

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare