Sel nädalal läbib Eestit Saksamaalt Novgorodi suunduv hobukaravan

 (37)
Sel nädalal läbib Eestit Saksamaalt Novgorodi suunduv hobukaravan
Foto: Titanen den Rennbahn

Täna jõuab Eesti piirini saksa reisiseltskond „Titanen on Tour“, kes Saksamaalt mööda muistset Hellwegiks ehk merevaiguteeks kutsutud kaubateed Venemaale sõidavad.

30 reisilisest, 20 hobusest ja 8 kaarikust koosnev lõbus seltskond on teel juba juulikuu keskpaigast. Reisi alguspunktist Brückist 2300 kilomeetri kaugusele Veliki Novgorodi plaanitakse jõuda 4. oktoobril.

Plaanide järgi pidi karavan täna Sangastesse jõudma, kuid kella poole kahe ajal oldi veel viie kilomeetri kaugusel Valkast. Täna seataksegi end sisse Läti linnapoolel, et homme võtta juba suund Narvasse, kuhu jõudmine võtab küll vähemalt kümme päeva aega.

Vahepeal sõidetakse läbi Sangaste, Pangodi, Tartu, Kolkja, Mustvee, Tudulinna, Mäetaguse ja Jõhvi, kus ka peatuseid tehakse.

Kaarikuseltskonna peamine sõnum on Euroopa ühtsus ja tugevus.

"Kui piirid enam ei takista, saavad eurooplased üksteisele lähemal olla, lahendada ühiselt probleeme, vahetada mõtteid, jagada ressursse ning saavutada ühiseid eesmärke," seisab kirjas nende kodulehel.

Oma reisist peavad titaanid videopäevikut ja blogi, mida saksa keele oskajad kodulehelt lugeda võivad. Vaata, milline tore video valmis hobukaravanist Poolas.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare